Co je to tao masáž?

Tao masáž vychází z čínské tradice taoismu a pracuje s energií čchi, kdežto tantrická masáž vychází z indické tradice a pracuje s pránou. Obě masáže jsou založeny na práci se sexuální energií, nejdůležitější energii v lidském těle.

Tao masáž pracuje se dvěma hlavními energetickými kanály v těle, které se snaží otevřít, pročistit, aby pak moha sexuální energie proudit bez překážek mohla být kultivována.

Jedná se o jang kanál, který je řídící a začíná na perineu, probíhá zadní částí těla přes kostrč, záda a temeno a končí na špičce jazyka.Druhý kanál je jin kanál, koncepční, probíhá přední částí těla.

Dále pracujeme na těle s mikrokosmickou oběžnou dráhou na níž je rozmístěno asi 300 bodů, které jsou napojeny na meridiány. Tyto body lze stimulovat masáží, v čínské medicíně pak i akupunkturou. V tao masáži zde stimulujeme vybrané body pomocí tlaku.

Tao masáž je celkově "tvrdšího" ražení, hloubkově pracuje s body na meridiánech a za 90 minut - 2 hodiny projde celé vaše tělo z obou stran a zahrnuje i speciální masáž pohlaví.