Přejít na navigaci


Slovníček pojmů

Šiva

Nejvyšší hinduistický bůh. Bůh stvoření a zničení, bůh vtělení mužské tvořivé síly. Při tantrické masáži a kurzech tantry může být jméno boha Šivy přeneseno jako označení pro muže. Tantra používá vlastní pojmy Šiva (nejvyšší mužský princip - vědomí) a Šakti (nejvyšší ženský princip - energie). Spojení mezi těmito dvěma principy vede k návratu do původního stavu, ke spojení s absolutnem (Bohem).

Šakti

Bohyně–Matka, manželka Šivy zasvěcovatelka, původkyně života. Božská ženská tvořivá energie. Při kurzech tantry bývají označením šakti myšleny ženy.

Kundalini

Životní energie dřímající v kořenové čakře zhruba v místě, kde končí kostrč. Tato energie u probuzených lidí stoupá skrze jednotlivé čakry vzhůru, až se propojí s korunní čakrou. Symbolicky bývá znázorňována v místě 1. čakry symbolem 3,5 krát stočeného hada.

Lingam

Sanskrtský název pro mužský pohlavní orgán, obvykle zobrazovaný v erekci, znak tvořivé energie Šivy spojeného s Šakti. Při tantrické masáži je název lingam používán ve spojení „masáž lingamu“ a označuje speciální tantrickou masáž mužského pohlaví.

Šiva lingam

V této podobě je Šiva zastoupen pouze falickým symbolem představujícím Šivovu plodivou sílu.

Joni

Ženský pohlavní orgán, uctívaný jako posvátné místo ženy. Při tantře je pojem masáž joni užíván pro masáž pohlaví ženy, která může být vnější a/nebo vnitřní.

Vajra

Další sanskrtský název pro mužské pohlaví, penis.

Masáž tantrická

Je posvátný obřad vycházející z principů tantrické filozofie.

Skutečná tantrická masáž je terapie, která se dotýká nejen hmotného těla, ale skrze něj i duše. Je pozvánkou pro otevření se skrze dotek, pozvánkou do světa prožitků na úrovni všech smyslů v přítomném okamžiku a v bezpečném a přijímajícím prostředí.

Skutečná tantra masáž probouzí základní tj. sexuální energii coby nejsilnější lidskou energii, posvátným způsobem, tedy ne v rovině erotiky, vzrušení a následného zakončení, ale v rovině pozvolného cíleného stoupání sexuální energie do vysoké hladiny a jejího následného rozvádění do těla, či u pokročilých do astrální sítě. Přitom jsou vítány a podporovány veškeré projevy prožívání proudění této energie – dech, hlas, pohyb, orgasmus, oddalování orgasmu, ejakulace. Projevy každého jedince jsou respektovány a uctívány, při této masáži jste podporováni v tom, abyste si „je dovolili“. Také absence těchto projevů je brána s úctou, neboť každý muž či žena má své individuální a měnící se prožívání.

U této masáže je velmi důležité dodržení hranic mezi dávajícím a přijímacím.

Nejde o „použití“ zvýšené energie k vracení a výměně doteků, ale o to, aby přijímající dokázal nacítit své tělo, svou energii a terapeutka ho vedla k dalším možnostem prožívání.

Tantrickou masáž se můžete naučit ve škole masáží Tantralife pod názvy Lingam a masáž pro muže, Joni a masáž pro ženy a Tělo je chrám duše.

Rituál tantra masáže

Tantrická masáž je zahájena úvodním rituálem, který může mít různé podoby, ale mělo by z něho být zřejmé, že je otevírán posvátný prostor pro přijímání a dávání masáže ve spirituálním rámci. Rituál tantra masáže sestává ze speciální sekvence pohybů a doteků, jež mají svůj význam, jsou prováděny nejprve ve stoje nebo vsedě a energeticky vzájemně naladí přijímajícího a dávajícího. Rituál otevírá bezpečný prostor pro otevření se a přijímání. Vleže se poté oddáte rituálnímu omývání a škále jemných technik pro probuzení energetického těla. Rituál tantra masáže se můžete naučit v kurzech tantrických masáží Tantralife pod názvem Tělo miluje dotek.

Klasická tantrická masáž (Tantra Basic)

Tantrická základní masáž pro ženy a muže o délce 90 nebo 120 minut zahrnuje tantrický rituál, probuzení energetického těla jemnými technikami, uvolnění svalů olejovou masáží a tantrickou masáž pohlaví.

Masáž Šakti

Název masáže pro ženu v rozsahu 2 hodin, což je ideální minimální délka pro to, aby se žena dokázala uvolnit v rovině fyzické i psychické a byla připravena a otevřena vnímání nových pocitů a prožitků.

Masáž Šiva

Název tantrické masáže pro muže v rozsahu 2–3 hodin, v níž je zahrnuta i masáž anální a masáž prostaty.

Perineum neboli hráz

Oblast, která odděluje anální oblast od pohlaví. Oblast perinea zahrnuje konečník a pohlavní orgány. Při tantrické masáži je to místo, které je intenzivně masírováno a je mu věnována speciální péče, protože je to oblast, která je úzce propojena s pohlavními orgány a žlázami a je to místo s velkým energetickým významem.

PC sval

Pubokokcygeální sval, též nazývaný sval lásky. Nachází se u žen kolem vstupu do pochvy, v hloubce asi jednoho článku prstu. Stah pochvy je stahem svalu PC. Tento sval obklopuje konečník, pochvu, močovou trubici, a poskytuje oporu reprodukčním orgánům. U mužů vytváří „osmičku“ kolem kořene penisu a konečníku. Slabý tonus tohoto svalu vede k sexuálním obtížím či neschopnosti udržet moč. Jeho stahování vede ke zvýšení sexuální rozkoše. Tento sval je trénován a používán během tantrických workshopů při různých i dechových cvičeních.

Prostata

je součástí mužského pohlavního ústrojí. Sekret této žlázy se mísí se spermatem. Je uložena pod močovým měchýřem a je „navlečena“ na močovou trubici. Je zásobárnou zinku v těle muže. Prvek zinek je duchovně charakterizován jako ochrana člověka. Prostata bývá tabuizována a její název slýcháme pouze v souvislosti s nepříjemnými prohlídkami u lékaře a s možnými chorobami jako jsou zbytnění prostaty, obtížné močení, operativní odstranění prostaty, jež vyvolává u mužů strach z impotence a je paralelou chirurgického odnětí dělohy. Tantrická masáž je vzácnou příležitostí, jak prostatu ozdravit tím, že je jí věnována dostatečná pozornost a péče a tím je přenesena do vědomí a do prožívání.

Tantra

Slovo tantra pochází se sanskrtských výrazů tanoti neboli rozšířit a trajati neboli osvobození.

V praxi tantra učí, že vše je v pořádku, tak jak je, v současném okamžiku. Nechává věci plynout, neposuzuje, nerozděluje je na dobré a špatné. Pochopení tohoto principu nám umožní uvidět podstatu dění v nás i kolem nás, otevře možnosti pro další rozvoj a změny. Srdce se otvírají, energie proudí tělem a je podporována dechem, člověk se cítí přijatý, milovaný a otevřený.

Tantra je o přijetí sebe sama a ostatních s respektem, jako součásti vesmíru. Používá všech pěti smyslů až po jejich hranici, a pak tuto hranici překračuje.

Tantra je více nebo méně sexuální cesta využívající naši základní, tj. sexuální/orgasmickou energii k posílení osobního růstu. Napomáhá k tomu, abychom uviděli svou podstatu a povznesli se nad omezenou představu, kterou jsme si o sobě vytvořili, která nám byla vložena výchovou a prostředím. Pomáhá nám uvědomit si zdroj naší energie, ztotožnit se s ním a vrátit se k němu - čerpat z něj.

Prostata masáž

Tantrická masáž prostaty je po domluvě součástí tantrické masáže. Je velice léčivá, dokáže odblokovat i psychické problémy, zaviněné např. nešetrným zacházením u lékaře a dokáže navrátit této opomíjené části těla energii a přirozené vnímání jejího významu. Samotná masáž prostaty se dělí na vnější a vnitřní. Vnější je prováděna přes perineum tlakem ruky a prstů a vnitřní se je vedena přes anální otvor prstem a to teprve po důkladném promasírování pánve, zadečku, po speciální sekvenci dotyků uvolňujících anální otvor. Anální masáž by měla být spojena s potěšením a relaxací. Samotná vnitřní masáž pak stimuluje prostatu speciální masážní sekvencí, čímž jí při pravidelné terapii udržuje pružnou a postupně rozpouští případné zatvrdliny. Při této masáži je samozřejmostí zvýšená hygiena, použití rukavic či ochranných návleků na prsty. K masáži se používá vazelína nebo ajurvédské máslo ghí, které má samo o sobě pozitivní léčebné účinky. Tato masáž není zásadně prováděna jakýmikoli předměty!

Masáž prostaty pro muže

 Prostata bývá tabuizována a její název slýcháme pouze v souvislosti s nepříjemnými prohlídkami u lékaře a s možnými chorobami jako jsou zbytnění prostaty, obtížné močení, operativní odstranění prostaty, jež vyvolává u mužů strach z impotence a je paralelou chirurgického odnětí dělohy. Tantrická masáž je vzácnou příležitostí, jak prostatu ozdravit tím, že je jí věnována dostatečná pozornost a péče a tím je přenesena do vědomí a do prožívání.

AKTUÁLNĚ:

CHRÁM TANTRY
otevřen 22. 12. 2017

Podívejte se na video:
https://www.youtube.
com/

watch?v=Yzk66lCCSxM

Zvu všechny, kdo chcete okusit
pravou spirituální tantru
v novotou zářícím studiu.
Pro absolutní kvalitu masáží pracujeme
převážně na objednávky.

Nový tým
Yanča-každý 2.víkend nebo víkendy na objednávky
Elis - baculka Elis na objednávky v odpoledních hodinách

Saly- téměř denně po 17 hodině 
Erika - pátky a čtvrtky večer
Gloria- na objednávku středySociální sítě:
Galerie:

Fotky nového studia a týmu budou až na NOVÉM WEBU

Video:

Smluvní partner:
Škola tantry:
Rychlý kontakt:

Tel +420 775 781 819

@ patricia@tantramassage.cz

Mapa  Čihákova 25
 Praha 9 » Kudy k nám

Otevírací doba
Denně 10–22 hod
Po domluvě možno začít i dříve (od 7 hodin)
Předchozí objednávka nutná

Kontakt »